HONOR, Dolandırılmanızı Engelleyecek Yapay Zekâ Özelliklerini Duyurdu: Deepfake’i Bile Tespit Edecek!

Çinli teknoloji şirketi HONOR, düzenlediği bir etkinlikte yapay zekâ odaklı yeni özelliklerini tanıttı. Şirketin duyurduğu iki özellik, kullanıcıların yapay zekâyı nasıl faydalı kullanabileceklerini gösteriyor olması açısından büyük önem arz ediyor. 

HONOR’un bugün duyurduğu özelliklerden ilki, göz sağlığını korumak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. HONOR’un geliştirdiği yapay zekâ, dinlendirici gözlük gibi çalışıyor. Hâl böyle olunca yapay zekâ, uzun ekran sürelerine maruz kalma sonucunda ortaya çıkan miyop rahatsızlığını engellemeyi hedefliyor. HONOR’un yeni teknoloji ile gözlük kullanmaya gerek kalmayacak.

HONOR, bir görüntünün deepfake olup olmadığını anlayabilecek

HONOR’un duyurduğu ikinci teknoloji ise aslında hepimizi ilgilendiriyor. Geliştirilmiş bir yapay zekâ, bir görüntüde deepfake teknolojisinin bulunup bulunmadığını ortaya koyacak. Diyelim ki bir görüntülü görüşme yapıyorsunuz. Eğer karşı taraf deepfake ile görüntü üzerinde değişiklik yapıyorsa bununla ilgili bir bildirim alacaksınız

HONOR’un duyurduğu yeni teknolojiler, cihaz içinde çalışacak şekilde geliştirildi. Yani çok yakında HONOR telefon tabletler, bu haberimizde bahsettiğimiz özelliklerle donatılacaklar. Ancak şirket, bunun ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin net bir tarih açıklaması yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir