Odatv bildi: CHP ile alakası yok… Bahçeli muhtırasının sebebi başka… İktidar yayını Takvim gerginliği artırıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesi üzerine Cumhur İttifakı’nın çatırdadığı ve AKP’nin MHP’yi saf dışı bırakarak CHP ile yakınlaşmaya başladığı iddia edilmişti. Bahçeli’nin Özel-Erdoğan görüşmesinden rahatsız olduğu öne sürülürken MHP’nin gazetesi Türkgün bugünkü manşetiyle konuyu açıklığa kavuşturdu.

Odatv, Bahçeli’nin rahatsızlığının Erdoğan’ın CHP lideri Özel ile görüşmesi değil Sinan Ateş’in ailesiyle görüşerek cinayetin gündeme getirilmesi olduğunu yazmıştı.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv.com/siyaset/akp-ile-mhp-arasinda-ipler-gerildi-devlet-bahceliden-cok-sert-aciklama-120048461

Türkgün, “MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Türk Siyasetinde Normalleşme ve Yumuşama’ İddialarıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ne düzenlenen siyasi operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu.” diye yazarak MHP’nin tavrını açıklarken, Devlet Bahçeli’nin normalleşmeden rahatsızlık duymadığını da belirtti. Türkgün, Bahçeli’nin “Kutuplaşmanın ve kavgaya tutuşmanın sonu ve sonucu asla yoktur.” sözünü öne çıkardı.

Türkgün’ün yayınladığı MHP lideri Bahçeli’nin konuşması şu şekildeydi:

MHP lideri Bahçeli’nin açıklaması şu şekilde:

“31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini müteakiben Türk siyasetinde, demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan siyasi partiler arasında normalleşme ve yumuşama arayışlarının temel alınarak çok bilinmeyenli yeni bir denklemin kurulmak istendiği gözlemlenmektedir.

Zira her şey milletimizin huzurunda gerçekleşmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi iyi niyetli, yapıcı, yol açıcı, millet ve ülke lehine olduktan sonra söz konusu munzam ve muhassıl diyalogları kuşkusuz makul ve mantıklı değerlendirmekten en ufak rahatsızlık duymayacaktır.

Kutuplaşmanın ve kavgaya tutuşmanın sonu ve sonucu asla yoktur.

Kucaklaşmak, konuşmak, milletimizin talep ve sorunlarına müşterek akılla çözüm aramak, bunu da başarmak siyasi partilerin asıl ve öncelikli görevidir.

Elbette buna diyecek veya itiraz edecek halimiz ve hevesimiz hiç olmayacaktır.

Ancak sıcak gündemin üst sıralarına yerleşen temas ve görüşme trafiğinin Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan karalama kampanyasına dönüştüğü de her türlü izahtan varestedir.

Dikkat, temkin ve titizlikle takip ettiğimiz nevzuhur gelişmelerin esrar perdesi aralandığında başka hesapların, alttan alta körüklenen farklı beklentilerin varlığı müşahede ve mütalaa edilmektedir.

Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin normalleşme ve yumuşama ortamına şaşı baktığı, şüpheyle yaklaştığı, hatta zarar verdiği televizyon ekranlarından, sosyal medya platformlarından ve gazete sayfalarından devamlı surette ileri sürülmektedir.

İddianamesi hazırlanan bir cinayet davası üzerinden de Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e yönelik itibar suikastının yaygınlaşması, bu suikasta refakat eden kimi isimlerin sürekli parlatılması, dahası kapı kapı gezdirilmesi, ekran ekran dolaştırılması, bir hak ve hukuk arayışından öte iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye tam teşebbüstür.

Milliyetçi Hareket Partisi mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır.

Yurt içi ve yurt dışı menşeli çıkar odaklarının, yıkım ortaklarının, siyasi istikrar muhalifi çevrelerin, bilhassa da Cumhur İttifakı muarızlarının partimizi töhmet altında bırakmak, bir yol ayrımının inşasını sağlamak maksadıyla kesintisiz faaliyet içinde oldukları meydandadır.

Bizim sevdamız Türkiye, mensubiyet onurumuz da büyük Türk milletidir. “

İKTİDAR YAYINI GERGİNLİĞİ ARTIRIYOR

MHP lideri Bahçeli’nin Erdoğan-Özel görüşmesinden değil, Erdoğan’ın Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesinden rahatsızlık duyduğu ortaya çıktı. Erdoğan’ın Sinan Ateş cinayetinin üzerine gidilmesine yönelik talimatları iki parti arasındaki ilişkileri gerginleştirirken iktidara yakın medya da ateşe körükle gitti.

Takvim gazetesinin bugünkü manşetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sinan Ateş’in ailesiyle yaptığı görüşmenin fotoğrafına yer verilirken başlığın ‘Sonuna kadar gidilecek’ şeklinde atılması da dikkat çekti.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv.com/guncel/paylasimi-cok-konusuldu-mhpden-yuzuk-aciklamasi-120048412

MHP’NİN RAHATSIZLIĞI CANLI YAYINDA AÇIKLANDI

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, TGRT Haber’deki Medya Kritik programında MHP’li üst düzey isimlerle görüştüğünü söyledi. Görüşmesinde MHP’li yetkililerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşmelerine itiraz etmediklerini, ancak Ayşe Ateş ile yapılan görüşmeden çıkan bazı mesajlardan rahatsız olduklarını belirtti.

Gazeteci Cem Küçük’e konuşan MHP’li kurmaylar, partilerinin her zaman AKP’ye desteklediğini ve kendilerini yük gibi görmenin haksızlık olduğunu dile getirdiler. MHP’li isimler aynı zamanda AKP içinde memnun olmayanların varlığından haberdar olduklarını ve bu durumun hal ve hareketlerden anlaşıldığını ifade etti.

Cem Küçük’ün açıklaması şu şekilde:

“MHP cenahının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özgür Özel’le, Meral Akşener ile hatta DEM Parti ile görüşmesine bir itirazı yok. MHP bunu dert etmiyor ama Ayşe Ateş ile yapılan görüşmeden çıkan bazı mesajlardan rahatsızlar. MHP’liler, ‘Ben partimin arkasındayım, bir şey de beklemedik, her yerde AK Parti’yi destekledik ama AKP içinde memnun olmayanları mı dinleyecekseniz yoksa bizi mi dinleyeceksiniz?” diye soruyor.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv.com/guncel/canli-yayinda-acikladi-mhpnin-rahatsiz-oldugu-konu-120048502

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir