‘Onur Yürüyüşü’ nedeniyle Taksim Meydanı’na girişler yasaklandı… Taksim ve Şişhane metroları kapatıldı


İstanbul Valiliği tarafından 17-23 Haziran arasında düzenlenen 10’uncu İstanbul Trans Onur Haftası kapsamında bugün, Taksim Meydanı’nda düzenlenmek istenen Onur Yürüyüşü nedeniyle Taksim Meydanı’nda önlem alındı.

Meydanın çevresi polis barikatıyla kapatılarak yaya girişine izin verilmedi.

METROLAR DA KAPALI

Taksim Meydanı’na çıkan yollar araç trafiğine açık bırakılırken M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim ve Şişhane istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı İstanbul Valiliğinin kararıyla 10.00 itibariyle ikinci bir duyuruya kadar kapatıldı.

İstiklal Caddesi’nde bulunan otellerde konaklayan turistlerin bavullarıyla bariyerler arasından çıkmaya çalışması dikkat çekti. Güvenlik tedbirleri kapsamında saat 10.00 itibarıyla Yenikapı – Hacıosman Metrosu’nun Taksim ve Şişhane istasyonları ile Taksim-Kabataş Füniküleri kapatıldı.

İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda konuyla ilgili Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “23 Haziran Pazar günü saat 10.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim ve Şişhane istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı işletmeye kapalı olacaktır. Araçlarımız Taksim ve Şişhane istasyonlarında durmayarak seferine devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Metro hattının kapatıldığından haberi olmayan turistler ve vatandaşlar farklı noktalara yönlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir